Všetko, čo súvisí s tapetami

Kniha návštev

Vložiť príspevok do Knihy návštev

Správa

* (Povinné)

Peter 28.10.2014 23:22:34

Lepenie vliesových tapiet je menej náročné než práce s klasickými tapetami. Môžete ich použiť na rôzne povrchy v interiéri, ktoré sa tapetujú. Povrch by nemal mať výrazné farebné kontrasty, pretože materiál tapiet môže byť napr. priehľadný a na stene by sa objavovali škvrny. Steny musíte pred tapetovaním vliesovými tapetami natrieť pigmentačným tapetovacím náterom. Pri nákupe vliesových tapiet dávajte pozor na výrobné číslo série (uvedené na etikete), aby ste sa vyvarovali miernych farebných odchýlok medzi jednotlivými rolkami. Pre lepenie vliesových tapiet používajte len špeciálne lepidlo. Pri používaní lepidla dodržujte pokyny výrobcu.

Peter 28.10.2014 23:26:49

Po namiešaní špeciálneho lepidla v príslušnom pomere ju naneste priamo na stenu tapetovacím valčekom. Špeciálny tapetovací valček umožňuje pravidelné roztieranie lepidla bez striekania. Teraz suchú vliesovú tapetu z rolky priložte na stenu, roztáčajte rolku a tapetu zatlačte do lepidlového loža.Predchádzajúce strihanie tapety nie je potrebné. Začiatok tapety priložte k stropu, odviňte potrebný pruh podľa dĺžky steny a zvislo ho zrovnajte. Nebojte sa krivých stropov. Počiatok tapety priložte k hrane stropu s určitým presahom. Pomocou valčeka či stierky pritlačte vliesovú tapetu k stene. Presahy na strope a na konci pruhu na podlahe zatlačte stierkou do rohov a pozdĺž stierky ju odrežte nožom.Pri ďalšom postupe vliesovú tapetu odvíjajte a pruhy k sebe lepte na dotyk, tzn. že sa pruhy nesmú prekrývať. Keďže sú vliesové tapety odolné proti tlaku, môžete pre pritlačenie a presné vyrovnanie hrán na spojoch použiť gumový valček, bez toho aby ste porušili štruktúru tapety či jej povrchovú úpravu. Naopak razené tapety vyžadujú pri lepení celkom iný postup. Upozornenie: Pri tapetovaní v miestnosti príliš nevykurujte a vyvarujte sa prievanu. Tu Vám ponúkame dve možnosti. Keď natriete strop lepidlom, ľahko napokon do lepidlovej lože položíte pruh tapety a pritlačte. Môžete však tapetu dopredu natrieť lepidlom, ale bez namáčania. Pracujte vždy v smere prúdu najsilnejšieho svetla (teda oproti stene s oknom). Prvý pruh nasaďte k stene s miernym presahom, zatiaľ čo pomocník drží rolku a postupne ju odvíja.Pomocou gumového valčeka alebo tapetovacej stierky vliesovú tapetu pevne pritlačte. Napokon zatlačte pás tapety na konci stropu pomocou stierky do rohu a presah odrežte ostrým nožom. Odrežte tiež presah na pozdĺžnej stene. Alternatívne je možné vliesovú tapetu dopredu nastrihať. Keďže je materiál rozmerovo stabilný, nevyťahuje sa čo umožňuje presnú prácu. Vliesové tapety sa neskôr nechajú ľahko odstrániť. To je jedna z veľkých predností toho materiálu. Tak môžete tapety častejšie meniť bez obvyklej námahy. Steny sú po strhnutí starej vliesovej tapety ihneď pripravené pre ďalšie tapetovanie.

Ivana 27.03.2018 17:01:20

Šikovný majster, práca mu ide od ruky.

Erik 04.04.2018 15:57:15

S pracou sme boli maximalne spokojni, profesionalna praca, ustretovy, ochotny vrelo vsetkym odporucam.

Juraj 10.09.2018 18:18:18

Pekna praca, profesionalny pristup, rychla dohoda. Celkovo bez problemov.

Peter S. 11.04.2019 23:14:31

S tapetovanim p. Vernarskeho som bol maximalne spokojny. Velmi ochotne mi poradil pri vybere tapety. Dokonca sam sa ponukol, ze tapetu mi aj vyzdvihne na predajni, kedze som bol odcestovany. Vysledok je perfektny, tohto pana tapetara kazdemu odporucam.